Ognisko Sycharowskie we Włocławku – ul. Wojska Polskiego 2a

Parafia Najśw. Zbawiciela
wloclawek-najsw-zbaw-168 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska w salce Katolickiego Centrum Służby Rodzinie im. Św. Gianny Beretty Molli przy ul. Reymonta 11/13 we Włocławku. Zaczynamy o godz. 18.00 od Mszy Świętej w intencji małżeństw w Kościele Najświętszego Zbawiciela przy ul. Reymonta 11. Po Mszy spotykamy się w salce Katolickiego Centrum Służby Rodzinie im. św. Beretty Gianny Molli.
Terminy spotkań będą publikowane na bieżąco na stronie Ogniska. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Piotr Stolecki.
CentrumSłużbyRodzinie >>
Parafia Najświętszego Zbawiciela >>
Diecezja włocławska >>
GADU-GADU
GADU-GADU >>
Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska we Włocławku.
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

28 października odbyło się spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar. Rozpoczęliśmy od mszy świętej we włocławskiej Katedrze. Potem udaliśmy się do salki Centrum Służby Rodzinie na spotkanie ogniska.

Rozpoczęliśmy od  przypomnienia naszego charyzmatu naszej wspólnoty. Następnie była nasze sycharowska rundka. Na spotkaniu było kilka osób które dołączyły do nas po raz pierwszy. Po dzieleniu się był czas na prezentację pod tytułem „Dialog Małżeński – czyli, jak gadać, by się dogadać”. Omówiliśmy cztery podstawowe zasady dobrego dialogu:

  • pierwszeństwo słuchania przed mówieniem
  • pierwszeństwo dzielenia się przed dyskutowaniem
  • pierwszeństwo rozumienie przed ocenianiem
  • przebaczenie

 

W spotkaniu brali udział Ania, Ania, Danusia, Monika, Ania, Agnieszka, Jadwiga, Krzysztof, Małgosia, Agnieszka, Kasia, Hania, Darek, Violetta,  Ewa,  Zbyszek, Tomek, Marcin, ks. Piotr