Ognisko Sycharowskie we Włocławku – ul. Wojska Polskiego 2a

Parafia Najśw. Zbawiciela
wloclawek-najsw-zbaw-168 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska w salce Katolickiego Centrum Służby Rodzinie im. Św. Gianny Beretty Molli przy ul. Reymonta 11/13 we Włocławku. Zaczynamy o godz. 18.00 od Mszy Świętej w intencji małżeństw w Kościele Najświętszego Zbawiciela przy ul. Reymonta 11. Po Mszy spotykamy się w salce Katolickiego Centrum Służby Rodzinie im. św. Beretty Gianny Molli.
Terminy spotkań będą publikowane na bieżąco na stronie Ogniska. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Piotr Stolecki.
CentrumSłużbyRodzinie >>
Parafia Najświętszego Zbawiciela >>
Diecezja włocławska >>
GADU-GADU
GADU-GADU >>
Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska we Włocławku.
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniach 14-17 listopada grupa sycharowiczów z Polski prowadziła rekolekcje kerygmatyczne  w Centrum Ewangelizacyjnym Ruchu Światło Życie Diecezji Kamienieckiej, które znajduje się przy parafii św. Wojciecha w Hwardijskie (dawniej Felsztyn). W spotkaniu brali udział członkowie działających na Ukrainie ognisk Sycharowskich z miejscowości Chmielnicki i Dunajowce oraz zaproszeni małżonkowie z takich miejscowości jak Lwów, Kijów, Kamieniec Podolski, Bar…  Podczas trzydniowych rekolekcji uczestnicy zostali przeprowadzenie przez cztery podstawowe prawdy życia duchowego. Ostatniego dnia przyjęliśmy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Podczas niedzielnej Eucharystii wszyscy uczestniczący w niej małżonkowie mieli możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej.  Dzięki wielkiej serdeczności naszych gospodarzy ks. Vłodymira proboszcza parafii i ks. Pawła dyrektora centrum mieliśmy możliwość posłuchania i lepsze-

go poznania trudnej historii Podola i jego mieszkańców. Dowiedzieliśmy się o kulisach przeprowadzanych czystek

wśród  Polaków  ramach operacji Polskiej NKWD przeprowadzonej na rozkaz jej szefa  Nikołaja Jeżowa. Widzieliśmy też nowo budowany kościół w miejscowości Andrijkiwci w ścianie prezbiterium, którego wmurowano wyroki śmierci męczenników – ofiar stalinizmu pochodzących z okolic tej miejscowości. Kościół Katolicki na Ukrainie choć był bezwzględnie, brutalnie tępiony przetrwał i trwa nadal.