Ognisko Sycharowskie we Włocławku – ul. Wojska Polskiego 2a

Parafia Najśw. Zbawiciela
wloclawek-najsw-zbaw-168 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska w salce Katolickiego Centrum Służby Rodzinie im. Św. Gianny Beretty Molli przy ul. Reymonta 11/13 we Włocławku. Zaczynamy o godz. 18.00 od Mszy Świętej w intencji małżeństw w Kościele Najświętszego Zbawiciela przy ul. Reymonta 11. Po Mszy spotykamy się w salce Katolickiego Centrum Służby Rodzinie im. św. Beretty Gianny Molli.
Terminy spotkań będą publikowane na bieżąco na stronie Ogniska. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Piotr Stolecki.
CentrumSłużbyRodzinie >>
Parafia Najświętszego Zbawiciela >>
Diecezja włocławska >>
GADU-GADU
GADU-GADU >>
Tu pod ww. linkiem możemy się dzielić różnymi informacjami związanymi z działalnością Ogniska we Włocławku.
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

21 lutego o godzinie 18:00 członkowie włocławskiego ogniska WTM Sychar uczestniczyli we Mszy św. Po niej udaliśmy się do naszej salki. Tematem spotkania była nasza prośba skierowana do diecezjalnego zespołu synodalnego.

Zaproponowaliśmy wprowadzenie do praktyki duszpasterskiej we wszystkich duszpasterstwach zajmujących się małżeństwami wspólnego celu, którym powinna być pomoc we wzroście w miłości do Boga i do sakramentalnego współmałżonkaTen wspólny cel powinien dotyczyć wszystkich bez wyjątku sakramentalnych małżonków, także tych, którzy są w drugich niesakramentalnych związkach, w których są dzieci. Cel ten można streścić w haśle: „Żony, mężowie – nieustannie wzrastajcie w miłości do Boga i do sakramentalnego współmałżonka”.  

Mając świadomość jak trudne to zadanie przypomnieliśmy sobie, że bardzo ważne jest przyjęcie postawy przebaczenia i pokory wobec sakramentalnego małżonka: www.pokora.sychar.org. Wysłuchaliśmy bowiem świadectwa Pani prof. Wandy Półtawskiej która przypomniała jakie słowa skierował do małżonków w kryzysie przyszły Papież ks. Karol Wojtyła podczas rekolekcji dla małżeństw przeżywających trudności.

Po omówieniu naszego głosu skierowanego do Synodu był czas na naszą sycharowską rundkę. Tym razem Monika ugościła nas pysznym ciastem.

W spotkaniu uczestniczyli: Monika, Kasia, Agnieszka, Dorota, Łukasz, Marcin i ks. Piotr.